Voorkom onkruid360px-Harig knopkruid bloemen Galinsoga quadiradiata
 
Onkruid wieden vind ik wel het meest onplezierige werk in mijn tuin. Als je denkt klaar te zijn staat de tuin na twee weken weer vol met allerlei onkruid dat we liever kwijt dan rijk zijn. Er zijn leukere werkzaamheden in de tuin te bedenken dan het wieden van deze plaaggeesten.........
 
Chemische bestrijdingsmiddelen willen we liever niet gebruiken maar het kan ook anders. In het najaar jaar vormen hardnekkige onkruidsoorten, zoals knopkruid, zaadjes die door de wind verspreid worden. Het valt mij op dat veel tuinders zich daar kennelijk niet bewust van zijn, want in hun tuinen staat het knopkruid momenteel volop in bloei en zaad te vormen. Deze zaadjes behouden wel 10 jaar hun kiemkracht en als je er niks aan doet wordt knopkruid een plaag voor iedere tuinder.
 
Wat ik al jaren doe is het knopkruid radicaal verwijderen en het geen zaad laten vormen. Als iedereen dat doet, dan beperk je de overlast tot een minimum en wordt het tuinieren voor ons allen steeds plezieriger.
 
Hans (tuin nr. 8 de punt)